Bourns CRF2512-FZ-R005ELF
Res Current Sense Metal Strip 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRF2512-FZ-R005ELF.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Master Electronics
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+49.38%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
PanasonicERJMS4HF5M0U
RES CURRENT SENSE MTL PLATE 2512 5M OHM 1% 3W 100PPM/ C SMD
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJMP4MF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP4PF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTLR3A20DR005FTDG
Res Metal Strip 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CRF2512-FZ-R005ELF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Metal Film 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res 0.005 Ohm 1% 2W 2512 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRF2512-FZ-R005ELF
Resistor, metal alloy, SMD 2512 (6330), 5 mΩ, 2 W, ±1 %, CRF2512-FZ-R005ELF
CRF FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 5mOhm 2W
RES 0.005 OHM 1% 2W 2512 / 5 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
2W 5mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 5 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 170 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.4 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 2512