Bourns CRA2512-FZ-R025ELF
Res Metal Alloy 2512 0.025 Ohm 1% 3W ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRA2512-FZ-R025ELF.
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
HQonline
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2512 27mOhm 1% Emboss T/R
Res Thick Film 2512 0.025 Ohm 1% 1W ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, -250,250ppm/Cel, 2512
KOA SpeerSL1TTE25L0F
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity / AMP1-2176058-0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.024ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions de Bourns CRA2512-FZ-R025ELF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Alloy, 3W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Current Sense Resistors - SMD; BOURNS; CRA2512-FZ-R025ELF; 25 mOhm; 50 ppm/°C; 3 W
Res 2512 0.025 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
3W 25mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Current Sense Res, 0R025, 1%, 3 W, 2512; Resistance:0.025Ohm; Product Range:Cra Series; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Material:Metal Strip; Temperature Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRA2512-FZ-R025ELF...