Bourns CR2010-JW-101ELF
500mW Thick Film Resistors 200V ±200ppm/℃ ±5% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR2010-JW-101ELF.
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.84%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Pièces détachées
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 91ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ101U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75 W, 5 %, 200 Ppm, 100 Ohm, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 110ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descriptions
Descriptions de Bourns CR2010-JW-101ELF fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CR2010 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 100Ohm ±200ppm/C
Res, 100R, 5%, 0.5W, Thick Film, 2010; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2010-JW-101ELF