Bourns CR0805-FX-6800GLF
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0805-FX-6800GLF.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
element14 APAC
Newark
Farnell
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2021-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-07680RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-07680RL
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-13680RL
PanasonicERJ6ENF6800V
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0805-FX-6800GLF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 680ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CR0805 SMD THICK FILM RESISTOR 680R 1%
RES, 680R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM
Res, Thick Film, 680R, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:680Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:thick Film; Resistor Type:general Purpose; Product Range:cr Seriesrohs Compliant: Yes
RES, 680R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 680ohm; Product Range: CR Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Resistor Mounting: Surface Mount Device