Bourns CR0805-FX-2700GLF
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0805-FX-2700GLF.
element14 APAC
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.59%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-07270RL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F270R
Yageo GroupAC0805FR-07270RL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0805-FX-2700GLF fournies par ses distributeurs.
CR0805 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 270Ohms 0.125W 1/8W
CR0805 SMD THICK FILM RESISTOR 270R 1%
RES, THICK FILM, 270R, 1%, 0.125W, 0805
Res, Thick Film, 270R, 1%, 0.125W, 0805; Rango De Producto:Serie Cr; Resistencia:270Ohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric]; Núm. De Contactos:2 |Bourns CR0805-FX-2700GLF
RES, 270R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: CR Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Resistor Mounting: Surface Mount Device