Bourns 5900-471-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.2A AXL
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 5900-471-RC.
Newark
Farnell
element14 APAC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+604%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.24A 0.38Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 10KHz Ferrite 1.3A 0.568Ohm DCR RDL
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Wurth Elektronik7447221471
WE-TI Radial Leaded Wire Wound Inductor
Ind Power 470uH 10% 1KHz Ferrite 800mA Radial Bulk
TAIYO YUDENLHL13TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 900mA RDL Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Bourns 5900-471-RC fournies par ses distributeurs.
1A 470uH ±10% 1.2A Plugin,D11.5xL22.9mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
Choke, 470Uh, +10%, Axial; Product Range:5900 Series; Inductance:470Μh; Dc Current Rating:1.2A; Dc Resistance Max:0.38Ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:11.5Mm X 22.86Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5900-471-RC