Bourns 5900-122-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 600mA AXL
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 5900-122-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+16.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 790mA Axial Bulk
Inductor Power Wirewound 1200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.48A 3.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 1200uH 10% 10KHz Ferrite 0.8A 1.5Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.17A 6.8Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.15A 9Ohm DCR AXL T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 5900-122-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
CHOKE, 1.2MH, ±10%, AXIAL; Inductance:1.2mH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.04ohm; DC Current Rating:600mA; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Material:Ferrite; Core Material:Ferrite
Choke, 1.2Mh, +10%, Axial; Rango De Producto:Serie 5900; Inductancia:1.2Mh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Intensidad Nominal Dc:600Ma; Resistencia Dc Máx.:1.04Ohm; Tipo De Empaquetado:Individual; Bobina, Tipo:Axial Leaded |Bourns Jw Miller 5900-122-RC