Bourns 4609X-101-682LF
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4609X-101-682LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Farnell
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
+5.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 1W ¦100ppm/¦C BUS 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.88W, 6800ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7010
PanasonicEXB-F6V682G
RES ARRAY 6.8K OHM 3RES 6SIP
CTS Components77061682P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 6800ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
Descriptions
Descriptions de Bourns 4609X-101-682LF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm 1.13W 6.8kOhm ±100ppm/C
Resistor network, SIP-9, 6.8 kΩ, 0.2 W, ±2 %, 8 resistors, 4609X-101-682LF
8 ±2% 6.8kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-9-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.13W, 6800ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9010
RESISTOR, BUS RES N/W 8, 6.8KOHM, 2%, SIP; Resistance:6.8kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1.13W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:8; Resistor Case Style:SIP; Series:4609X
Resistor N/W, 8Res, 6.8Kohm, 2%, Th; Resistance:6.8Kohm; Product Range:4600X Series; No. Of Elements:8Elements; Network Circuit Type:Bussed; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:9Pins; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4609X-101-682LF