Bourns 4606X-102-151LF
Resistor, 150 ohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-102-151LF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4606X-102-151LF.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
-0.61%
Pièces détachées
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns 4606X-102-151LF fournies par ses distributeurs.
3 ±2% 150Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-6-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
Resistance:150Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:3Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:6Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4606X-102-151LF.