Bourns 3852C-162-503AL
Potentiometer Cermet Rest 50 Kohms 1 Turn Power 2W Shaft Dia 0.25IN 3852 Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3852C-162-503AL.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
POTENTIOMETER CERMET RES 50 KOHMS 1 TURN POWER 2W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
POTENTIOMETER, LINEAR, 50K, 1W, 10%; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Linear
Potentiometer, Cermet, 1W, 50000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 0.75W, 50000ohm, 194V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Bourns 3852C-162-503AL fournies par ses distributeurs.
Potentiometer, Cermet, 2W, 50000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 50K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (19.05 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
±10% ±150ppm/℃ 2W 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Panel Mount Potentiometers 3/4 50Kohms Linear 10%
Cermet Potentiometer, 50Kohm 10% 2W; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:3852 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:3.18Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852C-162-503AL