Bourns 3682S-1-103L
Precision Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 3 Percent Tolerance 2W Max IP40
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3682S-1-103L.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 12 ans
TME
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-28.96%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Cermet potentiometer, 10 turns, 10 kΩ, 2 W, linear, solder lug, 3683S-1-103L
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 3% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 6559
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 3 Percent Tolerance 2W Max IP50
Descriptions
Descriptions de Bourns 3682S-1-103L fournies par ses distributeurs.
Precision potentiometer, 10 turns, 10 kΩ, 2 W, linear, solder lug, 3682S-1-103L
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 3% +/-Tol, 100ppm/Cel