Bourns 3549S-1AA-102A
Potentiometer Wirewound 1 Kohm 10 Turns Power 2W Shaft Dia. 0.25IN 3549 Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3549S-1AA-102A.
JRH Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 6 ans
TME
Burklin Elektronik
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.17%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 1000ohm, 3% +/-Tol, 50ppm/Cel, 10 Turn(s)
POTENTIOMETER WIREWOUND 3590 SERIES 1 KOHMS 10 TURNS 2W LINEAR SHAFT DIA 0.248
POTENTIOMETER WIREWOUND 1 KOHMS 10 TURNS 536 SERIES
7/8" (22.2 mm) Multi Turn Wirewound Potentiometer - 533: 3 Turns / 534: 10 Turns / 535: 5 Turns
Descriptions
Descriptions de Bourns 3549S-1AA-102A fournies par ses distributeurs.
Rotary Potentiometer, Wirewound, 3549S Series, 1 Kohm, Linear, 10, 2 W, Bushing Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3549S-1AA-102A
Res Wirewound POT 1K Ohm 3% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6.35mm (40.43 X 22.48 X 27.5mm) Solder Lug Panel Mount Plastic Tray
Avnet Japan
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR / 1k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 10.0 Kierros Wirewound 2W Solder Lug