Bourns 3312J-1-501E
Bourns 3312J-1-501E Cermet trimmer 0.1W 500Ω Adjustable 255° to 285° 1 piece
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3312J-1-501E.
JRH Electronics
Newark
Electro Sonic
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-39.12%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces détachées
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1514
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 1/8W 11(Elec)Turn (3.9 X 3.52 X 4.16mm) J-Hook SMD Tube
TT Electronics43WR500LFTR
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1613
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
Cermet TRIMMER VERTICAL SCREW Trimmer Potentiometer ±20% 240deg 250mW 70C
TE Connectivity3142W501P
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (4 X 4.8 X 2.6mm) Foot Print SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 3312J-1-501E fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Cermet, 0.1W, 500ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1110
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (2.5 X 2.8 X 1.7mm) J-Hook SMD T/R
TRIMMER, POTENTIOMETER 500OHM 1TURN SMD; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:100mW; Potentiometer Mounting:SMD; Adjustment Type:Trimmer
Trimmer Potentiometer 500 Ohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:500Ohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3312 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3312J-1-501E
TRIMMER, 500R, 2X2MM, 0.1W, 20%; Power Rating:10mW; Track Resistance:500ohm; Tolerance, Resistance:± 20%; Series:3312; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Type:Cermet; Voltage, Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Adjustment Type:Top; Termination Type:SMD; External Depth:1.7mm; External Length / Height:2.8mm; No. of Turns:1; Resistance, Insulation:500Mohm; Track Taper:Linear; Width, External:2.5mm; Rotation Mechanical Angle:285°