Bourns 3310Y-101-502L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s), 3838
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3310Y-101-502L.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Datasheet6 pagesIl y a 6 ans
Farnell
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.08%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP0915N-QC20BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP120K-F20BR5K
TT ElectronicsP140KH-F20BR5K
Descriptions
Descriptions de Bourns 3310Y-101-502L fournies par ses distributeurs.
±20% ±1000ppm/℃ 250mW 5kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
5k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1.0 Kierros Conductive Plastic 0.25W, 1/4W PC Pins
5K¦¸ ¡À20% 250mW ¡À1000ppm/¡æ 9.53mm*9.53mm*17.88mm
PANEL CONTROL-9MM SQ | Bourns 3310Y-101-502L
POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Res Conductive Plastic POT 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Pot, Linear, 5K, 0.25W, 20%, Flatted; Track Resistance:5Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:3310 Series; Potentiometer Mounting:Bushing Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3310Y-101-502L