Bourns 3214J-1-203E
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3214J-1-203E.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
element14 APAC
_legacy Avnet
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.10%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 1800deg 250mW 150C
5-TURN SMD CERMET TRIMMER RESISTOR W/J-HOOK TERM,22KOHM +/-10% 0.25W +/-100PPM/C
TRIMMER, CERMET, REST 20 KILOHMS, SMD,1 TURN, PWR 0.25W, DIM 0.177INLX0.177INWX0.1INH
TT Electronics44WR20KLFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR20KLFT7
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD
Descriptions
Descriptions de Bourns 3214J-1-203E fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1918
Trimmer Potentiometer 20K Ohm 5 Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:20Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:5Turns; Product Range:3214 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3214J-1-203E