Bourns 1140-821K-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 820uH 10% 1KHz Ferrite 7.2A RDL
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 1140-821K-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Newark
HQonline
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.57%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Toroid 820uH 10% 1KHz Iron 2.9A 0.157Ohm DCR Box
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.56A 1.8Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Wurth Elektronik744045821
1KHz 2MHz 150mA 85mA 50@796kHz 820¦ÌH 20¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.9mm
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 1140-821K-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 820UH 4.2A 154 MOHM TH
1KHz 7.2A 4.2A 820¦ÌH 154m¦¸ ¡À10% ,D38.1XL26.2MM , 38.1mm*26.16mm
1140 Radial Vertical Cylinder 1.500Dia 38.10mm 820muH
CHOKE, HIGH I, RADIAL, 820 UH, 0.154 OHM DCR MAX
射频扼流圈, 1140系列, 820uH 10% 7.2A;
High Current Choke, 820Uh, 7.2A 10%; Product Range:1140 Series; Inductance:820Μh; Inductor Construction:Unshielded; Rms Current (Irms):4.2A; Saturation Current (Isat):7.2A; Dc Resistance Max:0.154Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 1140-821K-RC.