TT Electronics P120KGP-F20BR100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
POTENTIOMETER CARBON CERMET LINEAR 100 KOHMS KNURLED SHAFT PTV09 SERIES
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 100000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 100000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
Trimmer Potentiometer Carbon 6mm Cross Slot Hole PT 6 KV 100 K
Res Carbon Film Trimmer 100K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (10.3 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
PT10 Series 100 kOhm 0.15 W ±20 % Through Hole 10 mm Carbon Potentiometer
Descriptions
Descriptions de TT Electronics P120KGP-F20BR100K fournies par ses distributeurs.
100k Ohm 2 Gang Linear Through Hole, Snap In Potentiometer None 1.0 Kierros Conductive Plastic 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (14.2 X 16.35 X 24.4mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Potentiometer, 100Kohm, 20%, 50Mw; Rango De Producto:Serie P120; Resistencia De La Pista:100Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:1; Potencia Nominal:50Mw; Potenciómetro, Montaje:Through Hole; Diámetro Del Eje:6Mm |Tt Electronics / Bi Technologies P120KGP-F20BR100K