Bel Fuse CPD250-4530G
DC/DC Power Supply Quad-OUT 5V/3.3V/12V/-12V 40A/40A/5.5A/2A 250W 47-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bel Fuse CPD250-4530G.
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 3 ans
Sager Electronics
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bel Fuse CPD250-4530G fournies par ses distributeurs.
250W 4 36V 75V 10mV,10mV,30mV,-380mV 20A 25A -12V 12V 3.3V 5V 162.5mm*40.6mm*128.7mm
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 250W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Rack Mount 36-75Vin 250W 5V25A 3.3V20A /12V4A
Compact PCI 250W 3.3V + 5V + 12V + -12V
DC-DC CONVERTER, QUAD OUTPUT, 36-75VIN, 5/3.3/12/-12VOUT, 250W, CPD SERIES
Power Supply;Cpd250-4530G;Dc-Dc;;In 36To75V;Out
AC to DC and DC to DC Converter 47-Pin
FRONT END - RACK MOUNT AC-DC CONVERTERS;
DC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 250W
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 250 W, 4 Outputs, Fixed, 5 V, 40 A, 3.3 V, 40 A, Regulated, Enclosed
POWER SUPPLYCPD250-4530GDC-DCI
Power Supply Applications:Ite; Input Ratio:2:1; Output Power Max:250W; No. Of Outputs:4 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:25A; Output Voltage - Output 2:3.3V; Output Current - Output 2:20A; Width:40.6Mm Rohs Compliant: Yes |POWER ONE CPD250-4530G.