KYOCERA AVX SA101C472KARTB
Sa 4.7NF Ceramic Multilayer Cap, 100V DC, +125C, X7R Dielectric, +/-10%, Through Hole
Fiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)SA101C472KARTB0250Bulk
3h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX SA101C472KARTB.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 pagesIl y a 17 ans
Pièces détachées
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC315C472K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 4700pF X7R 10% LS=2.54mm
Yageo GroupC322C472K1R5TA
RADIAL C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,100V DC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10%
KYOCERA AVXSR151C472KARTR2
Capacitor,Ceramic,4.7Nf,100Vdc,10-% Tol,10+% Tol,X7r-Tc Code,-15,15%-Tc
卤10% 100V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125°C
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX SA101C472KARTB fournies par ses distributeurs.
CAPACITOR 0.0047UF 100V CAPACITOR 0.0047UF 100V; CAPACITANCE:0.0047UF; VOLTAGE RATING, DC:100V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:CERAMIC MULTI-LAYER; SERIES:SA; TOLERANCE, :10%; TOLERANCE, -:10%; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); TEMP, OP. RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.0047UF, 100V; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:0.0047µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V dc; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Series:SA; Capacitor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC 2:No SVHC; Body Diameter:2.54mm; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:Axial; Climatic Category:55/125/56; External Length / Height:4.32mm; Insulation Resistance:4.7Mohm; Lead Diameter:0.508mm; Lead Length:20mm; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Proof Voltage:250V; Temperature Coeff. +:20ppm/°C; Temperature Coeff. -:-20ppm/°C; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating DC:100V