Aries 24-350000-11-RC
Correct-A-Chip IC Socket Adapters SOIC DIP ADAPTER
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Aries 24-350000-11-RC.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 11 ans
element14 APAC
Future Electronics
Jameco
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.45%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2005-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity3-1571552-6
IC Socket, DIP24, 24 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
TE Connectivity2-1571552-8
IC Socket, DIP24, 24 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 15.24mm Row Spacing, Solder
CONN, IC SOCKET, DIP,24,OPEN,111 SERIES, THRU-HOLE,0.6",0.1" PIN SPCNG, STRAIGHT,3A
CONN, IC SOCKET, DIP,24,OPEN,115 SERIES, THRU-HOLE,0.6",0.1" PIN SPCNG, STRAIGHT,3A
TE Connectivity / AMP8-1437537-2
Descriptions
Descriptions de Aries 24-350000-11-RC fournies par ses distributeurs.
Conn SOIC-DIP Adapter RCP 24 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
SOCKET ADAPTER SOIC TO 24DIP 0.3
350000 Series 24 Pin SOIC to DIP Adaptor
IC & Component Sockets SOIC DIP ADAPTER
*IC ADAPTER,24-350000-11-RC 24SOIC-TO-24DIP
Adapter, Soic To Dil, 24Way; Convierte Desde:-; Convierte A:24-Dip; Espaciado, Paso:2.54Mm; Paso De Fila:7.62Mm; Rango De Producto:Serie 350000-11-Rc |Aries 24-350000-11-RC
ADAPTOR, SOIC TO DIL, 24WAY; Convert From: -; Convert To: 24-DIP; Pitch Spacing: 2.54mm; Row Pitch: 7.62mm; Product Range: 350000-11-RC Series; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Connector Mounting Orientation: PC Board; Connector Ty