APEM Q8R1CXXY110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1CXXY110E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1CXXY110E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED YELLOW 110VAC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 110V 8MM RECESSED YEL
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXY110E