APEM Q8R1CXXG220E
Led Indicator 8Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXG220E
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1CXXG220E.
Tendance sur 3 mois:
-42.24%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1CXXG220E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 220VAC IP67
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 220 VAC .
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green