APEM Q8R1CXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 90mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1CXXB24E.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.72%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 1200mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
OmronA2A-4A
Switch Push Button N.O./N.C. SPDT Round Plunger 5A 250VAC 250VDC Momentary Panel Mount Solder
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 100 MA, 28V DC, SOLDER, ULP SERIES
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1CXXB24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 24VDC IP67
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Led Indicator, Panel, 8Mm, Blue, 24Vdc; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.6Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q8 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXB24E