APEM Q8R1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1BXXR24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.06%
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1BXXR24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
LED Indicator 8mm Recessed 24VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed RED 24V
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:100Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXR24E