APEM Q8R1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1BXXG24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-18.61%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1BXXG24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED GREEN 24VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 24VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed GREEN 24V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
100¡ã 2.2V(Typ) , , 5mm*5mm*5mm
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXG24E