APEM Q8R1BXXG110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1BXXG110E.
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.71%
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1BXXG110E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED GREEN 110VAC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 110VAC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed GREEN 110V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 110 VAC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXG110E