APEM Q8P1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8P1BXXG24E.
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+88.17%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Bi-Color Green /Red 565nm/660nm 40mcd/90mcd 2-Pin
KingbrightAPA2106CGCK
LED GREEN CLEAR SMD R/A / Green 570nm LED Indication - Discrete 2.1V 2-SMD, No Lead
KingbrightAPA3010CGCK-GX
Single-color LEDs; KINGBRIGHT; APA3010CGCK-GX; Green; 120 °; 2.1 V; SMD/SMT
KingbrightAPA1606CGCK
LED Low-Power Uni-Color Green 574nm 2.1V 2-Pin Chip LED T/R
Single Color LED, Green, Diffused, T-1 3/4, 5mm
Descriptions
Descriptions de APEM Q8P1BXXG24E fournies par ses distributeurs.
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 24V 20mA 100° 60mcd
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1BXXG24E