APEM Q8F1BXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8F1BXXY24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.90%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q8F1BXXY24E fournies par ses distributeurs.
PANEL MOUNT INDICATOR LED 8MM FLUSH FIXED YELLOW 24VDC SOLDER Q SERIES
Single Color LED, Yellow, Diffused
Led Panel Mount Indicator, Yellow, 8 Mm, 24 Vdc, 20 Ma, 6 Mcd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXY24E
LED Indicator 8mm Flush 24VDC IP67
8mm flush black bezel IP67 sealed YELLOW 24V
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
INDICATOR 24V 8MM FLUSH YELLOW
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, YELLOW, 24VDC; LED Colour: Yellow; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 6mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (