APEM Q6P1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6P1BXXR24E.
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-27.08%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q6P1BXXR24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
Led Panel Mount Indicator, Red, 6 Mm, 24 Vdc, 20 Ma, 40 Mcd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1BXXR24E
LED Indicator 6mm Prominent 24VDC IP67
6mm prominent black bezel IP67 sealed RED 24V
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-Ja