APEM Q6F1CXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6F1CXXB24E.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Burklin Elektronik
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.56%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 50mcd 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
LED INDICATOR SEALED 6MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED BLUE 12VDC SOLDER
Descriptions
Descriptions de APEM Q6F1CXXB24E fournies par ses distributeurs.
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Blue LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1CXXB24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 100 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue