APEM Q22P1BXXY24E
Led Indicator Sealed 22MM Metal Prominent Black Chrome Fixed Yellow 24VDC Solder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q22P1BXXY24E.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2019-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q22P1BXXY24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, Yellow, Diffused
LED Indicator 22mm Prominent 24VDC IP67
22mm prominent black bezel IP67 sealed YELLOW 24V
APEM 22 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 22Mm, Yellow, 5.9V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:40Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Forward Voltage:5.9V; Supply Voltage:24V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22P1BXXY24E