APEM Q22P1BXXG24E
Led Indicator Sealed 22MM Metal Prominent Black Chrome Fixed Green 24VDC Solder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q22P1BXXG24E.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2019-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q22P1BXXG24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 22mm Prominent 24VDC IP67
22mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 24V
LED PNL IND GRN DIFF 18MM QUICK
APEM 22 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 22Mm, Green, 5.9V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:40Ma; Luminous Intensity:95Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:5.9V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22P1BXXG24E