APEM Q16P1CXXY110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 30mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1CXXY110E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1CXXY110E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED YLLW 110VAC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
16mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed YELLOW 110V
LED Indicator 16mm Prominent 110VAC IP67
INDICATOR 110V 16MM PROM YELLOW
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:110V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXY110E