APEM Q16P1BXXR220E
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1BXXR220E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+127%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1BXXR220E fournies par ses distributeurs.
APEM Q16P1BXXR220E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 16MM
LED Indicator 16mm Prominent 220VAC IP67
LED PNL IND RED DIFF 10MM SLDR
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red