APEM Q14P1CXXG110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 60mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14P1CXXG110E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.48%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q14P1CXXG110E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 14MM CHROME FIXED GREEN 110VAC SOLDER Q14 SERIES
Single Color LED, Green, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN, 2.2V
14mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed GREEN 110V
LED Indicator 14mm Prominent 110VAC IP67
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
INDICATOR 110V 14MM PROM GREEN
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1CXXG110E