APEM Q14P1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14P1BXXR24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q14P1BXXR24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 14MM BLACK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER Q14 SERIES
LED Indicator 14mm Prominent 24VDC IP67
14mm prominent black bezel IP67 sealed RED 24V
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1BXXR24E