APEM Q14P1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 60mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14P1BXXG12E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.63%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q14P1BXXG12E fournies par ses distributeurs.
INDICATOR PMNT,14MM MOUNT SIZE, GREEN LED, SOLDER TAB TERM,10 MM LAMP SIZE,12VDC
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 14mm Prominent 12VDC IP67
14mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
Led Panel Indicator, 14Mm, Grn, 12Vdc; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q14 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1BXXG12E