APEM Q14F1CXXG12E
APEM Q14F1CXXG12E 14mm LED Panel Indicator Green 12V DC Flush Chrome Bezel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14F1CXXG12E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-42.32%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
INDICATOR 16.2MM MOUNTING HOLE SIZE YELLOW LED SOLDER TERM 18 MM LAMP SIZE 12VDC
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q14F1CXXG12E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED GREEN 12VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN, 2.2V
LED Indicator 14mm Flush 12VDC IP67
APEM Q Serisi 14mm Yeşil 12V LED
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:5Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXG12E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 5 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green