APEM Q12P1CXXY24E
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 24V 20mA 60° 50mcd
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q12P1CXXY24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q12P1CXXY24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 12MM BRIGHT CHROME FIXED YELLOW 24VDC SOLDER Q12 SERIES
Single Color LED, Yellow, Diffused
Panel Mount Indicator, Led, 12Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:12Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1Vrohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1CXXY24E
12mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed YELLOW 24V
LED Indicator 12mm Prominent Yellow 24VD
12 MM PANEL MOUNTING LED INDICATOR
LED PNL IND YLW DIFF 8MM QUICK