APEM Q12P1CXXR24E
LED signal light, 24 V (DC), red, 350 mcd, Mounting Ø 12 mm, pitch 2.54 mm, LED number: 1
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q12P1CXXR24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+31.94%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q12P1CXXR24E fournies par ses distributeurs.
Single Color Led High Efficiency Red Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR LED SEALED 12MM FIXED RED 24V SOLDER Q12 SERIES
12mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed RED 24V
LED Indicator 12mm Prominent 24VDC IP67
LED PNL IND RED DIFF 8MM QUK CON
Panel Mount Indicator, Led, 12Mm, Red, 1.9V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:12Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:100Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:1.9V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1CXXR24E