APEM Q12P1BXXG24E
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 2.2V 20mA 60mcd 60°
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q12P1BXXG24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-39.66%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de APEM Q12P1BXXG24E fournies par ses distributeurs.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 60mcd 2-Pin
PANEL MOUNT INDICATOR LED 12MM SOLDER FIXED GREEN 24 VDC Q SERIES Q12 SERIES
Panel Mount Indicator, Led, 12Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:12Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1BXXG24E