Analog Devices MAX8891EXK18+T
Low-Dropout Linear Regulators Designed for Ultra-Low Noise in a SC70 Package
Fiches techniques et documents
Analog Devices
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Upverter
Augswan
ShanghaiCT
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Analog DevicesMAX8892EXK+T
Texas InstrumentsTPS71718DCKR
150-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsTPS71712DCKR
MIC5365 Series 1.8 V Fixed Output 150 mA Surface Mount LDO Regulator - SC-70-5
MIC5366 Series 1.8 V Fixed Output 150 mA Surface Mount LDO Regulator - SC-70-5
Descriptions
Descriptions de Analog Devices MAX8891EXK18+T fournies par ses distributeurs.
Ciiva
FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR; No. of Terminals: 5; Package Code: TSSOP; Terminal Form: GULL WING; Maximum Input Voltage Absolute: 7 V; Maximum Voltage Tolerance: 3 %;
IC, LDO, 150MA, 1.8V, 5SC70; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2V; Input Voltage Max: 6V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150mA; Dropout
Ldo, Fixed, 1.8V, 0.15A, Sc-70-5; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2V; Input Voltage Max:6V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:1.8V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices MAX8891EXK18+T