Analog Devices DS1882E-050+
Digital Potentiometer 45kOhm 64POS Non-Volatile Log Automotive 16-Pin TSSOP
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices DS1882E-050+.
Augswan
Datasheet15 pagesIl y a 19 ans
Analog Devices
ShanghaiCT
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+25.19%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Analog DevicesDS1881E-050+
DS1881 Series 64 Tabs I2C 50 kOhm Non-Volatile SMT Digital POT - TSSOP-16
Analog DevicesDS1881E-050+T&R
Analog DevicesAD5231BRUZ10-REEL7
Digital Potentiometer 10kOhm 1024POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP T/R
Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
Digital Potentiometer, ICs Sngl 8B NV I2C POT | Microchip Technology Inc. MCP4661-103E/ST
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear Automotive 20-Pin TSSOP Tube
Descriptions
Descriptions de Analog Devices DS1882E-050+ fournies par ses distributeurs.
IC DGTL POT 45KOHM 64TAP 16TSSOP / Digital Potentiometer 45k Ohm 2 Circuit 64 Taps I²C Interface 16-TSSOP
Provides Low-Noise, Low-Distortion Digital Volume Control for Dual-Supply Applications
Ciiva
10¦ÌA ¡À750ppm/¡æ 45K¦¸ 64 2 4.5V Non-Volatile 7V I2C Potentiometer TSSOP-16 5mm*4.4mm*900¦Ìm
±20% I2C 4.5V~7V 45kΩ TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS