Analog Devices DS1868BE-010+
DS1868B Cascade Pin Serial Potentiometer digital potentiometer 5V 10kOhm 0.635mm 2.1mA
Fiches techniques et documents
Analog Devices
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
SHENGYU ELECTRONICS
ShanghaiCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Analog DevicesDS1267BE-010+
2-Channel 256-Position Digital Potentiometer Operates from a Single +5V or Dual ±5V Supply
Analog DevicesDS1868E-10
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 1muA 6.5mm
Analog DevicesDS1805E-010+
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
MicrochipMCP42010-I/ST
Tssop Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 TSSOP 4.4mm T/R
MicrochipMCP42010-E/ST
Digital Pot, 256 steps, SPI, 10kohms, dual channel | Microchip Technology Inc. MCP42010-E/ST
Descriptions
Descriptions de Analog Devices DS1868BE-010+ fournies par ses distributeurs.
IC DGT POT 10KOHM 256TAP 20TSSOP / Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 256 Taps Serial Interface 20-TSSOP
Digital Potentiometer 256POS 10k Ohm 2Pot 20-Pin TSSOP Tube
Digital Pot, 10K, Dual, Tssop-20; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:20Pins Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices DS1868BE-010+