Analog Devices DS1804Z-050+
IC, DIGITAL POT, 50KOHM, 100, SGL 8-SOIC - More Details
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices DS1804Z-050+.
Augswan
Datasheet10 pagesIl y a 14 ans
Analog Devices
_legacy Avnet
Tendance sur 3 mois:
-0.64%
Pièces détachées
RenesasX9C503SIZ
Digital Potentiometer 50kOhm 100POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC Tube
Digital Potentiometer 50kOhm 128POS Non-Volatile Linear Automotive 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesAD5220BRZ50
Increment/Decrement Digital Potentiometer | IC DGTL POT 50KOHM 128TAP 8SOIC
Digital Potentiometer 50kOhm 128POS Volatile Linear Automotive 8-Pin SOIC N Tube
MCP4132 Series Single 7-Bit 129 Step SPI 50 kOhm Volatile Digital POT - SOIC-8
Digital Potentiometer 50kOhm 100POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC N T/R
Descriptions
Descriptions de Analog Devices DS1804Z-050+ fournies par ses distributeurs.
DS1804 Series 100 Tabs Up-Down/Increment Control 50 kOhm Digital POT - SOIC-8
Digital Potentiometer 50kOhm 100POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC N Tube
DS1804 Up/Down (U/D INC CS) e3 Lead Free digital potentiometer 0.2kHz 3/5V 50kOhm 1.5mm
50K DIGITAL POTENTIOMETER INCREMENT/DECREMENT CONTROL INTERFACE 100 POSITIONS PDSO8
±20% Up/Down(U/D,INC,CS) 2.7V~5.5V 50kΩ SO-8 Digital Potentiometers ROHS