Analog Devices ADP1720TRMZ3.3-EP
50 mA, High Voltage, Micropower Linear Regulator | IC REG LINEAR 3.3V 50MA 8MSOP
Fiches techniques et documents
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet12 pagesIl y a 13 ans
Analog Devices
Upverter
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices ADP1720TRMZ3.3-EP.
Pièces détachées
Analog DevicesADP1720ARMZ-5-R7
ANALOG DEVICES - ADP1720ARMZ-5-R7 - LDO VOLTAGE REGULATOR, 5V, 50mA, MSOP-8
Analog DevicesADP1720ARMZ-R7
LDO Regulator Pos 1.2V to 5V 0.05A 8-Pin MSOP T/R
Analog DevicesADP1720ARMZ-3.3-R7
LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 8-Pin MSOP T/R
Texas InstrumentsTPS79850QDGNRQ1
65dB(120Hz) 80¦ÌA Fixed 50mA 1 5V 65V 5V 50V 550mV@ 50mA 50mV 15mV HVSSOP-8 , 1.1mm
Texas InstrumentsLM2936MM-3.3/NOPB
60dB(120Hz) 15¦ÌA Fixed 50mA 1 3.3V 4V 3.3V 40V 400mV@ 50mA 30mV 30mV VSSOP-8 , 950¦Ìm
Texas InstrumentsLM2936MM-5.0/NOPB
60dB(120Hz) 9¦ÌA Fixed 50mA 1 5V 5.5V 5V 40V 400mV@ 50mA 30mV 30mV VSSOP-8 , 950¦Ìm
Descriptions
Descriptions de Analog Devices ADP1720TRMZ3.3-EP fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 8-Pin MSOP Tube
FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR; No. of Terminals: 8; Package Code: TSSOP; Terminal Form: GULL WING; Maximum Input Voltage Absolute: 30 V; Maximum Voltage Tolerance: 2 %;