Analog Devices AD5222BRZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile 14-Pin SOIC N Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices AD5222BRZ10.
HQonline
Datasheet10 pagesIl y a 26 ans
Analog Devices
Augswan
TME
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices AD5222BRZ10.
Pièces détachées
Analog DevicesAD5241BRZ10
I2C-Compatible, 256-Position Digital Potentiometers | IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 14SOIC
Analog DevicesAD5241BR10
Digital Potentiometer 256POS 10kOhm Single 14-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesAD5242BRZ10
I2C-Compatible, 256-Position Digital Potentiometers | IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 16SOIC
MicrochipMCP42010-I/SL
Soic Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
MicrochipMCP42010-E/SL
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 SOIC .150in T/R
Descriptions
Descriptions de Analog Devices AD5222BRZ10 fournies par ses distributeurs.
Dual, Increment/Decrement Digital Potentiometer
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 14SOIC
CAN ALSO WORK WITH 5V SUPPLY AD5222 Tin Up/Down (U/D CS) digital potentiometer 1MHz 2.7V 10kOhm 1.5mm
DIGITAL POTENTIOMETER, DUAL, 128 STEP;
7-BIT RDAC WITH UP/DWN CONTROL
2 CHANNEL(S) VOLUME CONTROL CIRCUIT PDSO14
Digital Potentiometer, Dual, 128 Step; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:Pushbutton; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 30%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:14Pinsrohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5222BRZ10