Amphenol PT06E-14-18P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 18 POS Solder ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol PT06E-14-18P.
Farnell
Datasheet52 pagesIl y a 4 ans
Datasheet64 pagesIl y a 13 ans
Datasheet76 pagesIl y a 5 ans
element14 APAC
Master Electronics
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MIL Series Connector, 18 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT06A-14-19P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06A-14-19S
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT06A-12-14P(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 14 POS Solder ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06E-14-18P(023)
Descriptions
Descriptions de Amphenol PT06E-14-18P fournies par ses distributeurs.
Olive Drab Chromate over Cadmium MIL-DTL-26482Series I PT Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 24AWG -55C~125C 7.5A 600V
Circular Connector Plug Size 14, 18 Position, Cable; Product Range:Pt Series; Circular Connector Shell Style:Straight Plug; No. Of Contacts:18Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Bayonet; Contact Plating:Gold Rohs Compliant: No |Amphenol Industrial PT06E14-18P