Amphenol MS27656E25F61S
MIL Series Connector, 61 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol MS27656E25F61S.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 24 ans
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.23%
Introduction Date1996-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Amphenol AerospaceMS27497E24B61P
MIL Series Connector, 61 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27468T25A61P
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 61 POS Crimp ST Jam Nut 61 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27472T24F61PA
Conn MIL-C-83723 Circular SKT 61 POS Crimp ST Wall Mount 61 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27468E25F61P
Amphenol AerospaceMS27468T25B61PB
Descriptions
Descriptions de Amphenol MS27656E25F61S fournies par ses distributeurs.
Conn Subminiature Cylindrical SKT 61 POS Crimp ST Wall Mount 61 Terminal 1 Port
Electroless Nickel Military MIL-DTL-38999Series I LJT Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector -65C~200C 7.5A 46.02mm
Recept |Amphenol Aerospace MS27656E25F61S
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP