Amphenol FCE17A15AD250
Filter D-Sub Connectors, Input Output Connectors, FCE17 series, 15pin, Adaptor, 1000pF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol FCE17A15AD250.
Master Electronics
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Farnell
JRH Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2008-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
TE Connectivity5-747905-2
D Sub Connector, Standard, Receptacle, AMPLIMITE HDP-20 Series, 9 Contacts, DE, Solder Cup
TE Connectivity5-747904-2
D Sub Connector, Standard, Plug, AMPLIMITE HDP-20 Series, 9 Contacts, DE, Solder Cup
CONN D-SUB PLUG 9POS IDC / 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
HARTING Elektronik09672095604
Conn D-Sub M 9 POS Solder Cup ST Panel Mount 9 Terminal 1 Port
HARTING Elektronik09672255604
Conn D-Sub M 25 POS Solder Cup ST Panel Mount 25 Terminal 1 Port
CONNECTOR, STD D SUB, PLUG, 9POS, SOLDER; Product Range:HARTING - D-Sub Standard
Descriptions
Descriptions de Amphenol FCE17A15AD250 fournies par ses distributeurs.
D Sub Connector Adapter, 1000pF, Plug, 15 Ways, Receptacle, 15 Ways
Conn D-Sub Adapter PIN/SKT 15/15 POS 1.37mm STCable Mount 1 Port
ADAPTOR, D SUB, M/F, 1000PF, 15WAY; D Sub Connector A: -; Convert From Gender: Plug; Convert From Positions: 15Ways; D Sub Connector B: -; Convert To Gender: Receptacle; Convert To Positions: 15Ways; Product Range: FCE Series;
ADAPTER, DSUB, M/F, 1000PF, 15WAY; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Series:FCE17; Connector Type:Filtered D Sub Gender Changer; Convert From:DB-15 Male; Convert From Connector:Standard D Sub; Convert From Gender:Plug; Convert From Positions:15; Convert To Connector:Standard D Sub; Convert To Gender:Receptacle; Convert To Positions:15; Current Rating:5A